Login

O firmě Laktos

Poptávka po velkoobchodních dodávkách

Jméno / Firma:*
Telefon:*
E-mail:*
Upřesnění poptávky:
Česká společnost Laktos a.s. vychází a navazuje na mlékařské tradice a zkušenosti, kterými prošel mlékárenský průmysl v Čechách v průběhu desítek let. Obchodní známka Laktos byla poprvé registrovaná dne 26.listopadu 1936 a dnes je chráněná v mezinárodním registru. Během těchto let se Laktos stal jedním z nejvýznamnějších potravinářských závodů v zemi.


Nejmohutnější rozvoj nastal v šedesátých letech, kdy Laktos zpracovával více jak 340 mil. litrů mléka ročně. Sjednocoval největší mlékárenské závody v republice a tak se stal největším výrobcem a distributorem mléčných výrobků.


Roku 1993 byl Laktos privatizován a jeho hlavním záměrem byla orientace na exportní činnost mléčných komodit. Firma tak zcela oprávněně získávala stále pevnější postavení a vážnost nejenom na světových trzích , ale stávala se velice významnou podnikatelskou firmou v České republice. Dnešní podnikatelské aktivity společnosti Laktos a.s. stojí především na čtyřech základních pilířích: zahraničním obchodě, vnitřním obchodě, prodejem krmných směsí a obchodováním s obilím.


Pojem zahraničního obchodu se po vstupu České republiky do Evropské unie částečně zúžil, neboť export mléčných komodit znamená převážně export do zemí, které nejsou členy EU. Stále však zůstávají trhy, kde společnost Laktos a.s. má stále silné postavení: v arabských zemích, v oblasti Balkánu a Asie. Obchodně velice zajímavé jsou země Rumunsko a Bulharsko, kde naše společnost má výsadní postavení zahraničních firem v prodeji mléčných výrobků. Z tohoto důvodu je i Laktos a.s. částečným vlastníkem logistické a distribuční společnosti v bulharském Burgasu.


Činnost vnitřního obchodu je charakterizována především prodejem mléčných výrobků pod vlastní značkou Laktos. Výrobky pod touto značkou se vyrábějí u nejvýznamnějších mlékárenských producentů v Evropě. Prodeje výrobků jsou realizovány převážně na obchodních řetězcích a to nejenom na českém trhu, ale i na trhu slovenském, polském a stále se zvyšujícím a úspěšnějším trhu rumunském a bulharském.


Společnost Laktos a.s. je také vlastníkem úspěšných značek, které jsou na českém trhu již několik desítek let, a proto stále si zachovávají svoji popularitu a poptávku. Mezi nejvýznamnější patří Smetánek a Pacholík, smetanové dětské krémy, Jovokoktejl a Biokys, kysané mléčné výrobky nebo např. Laktosan, mléčná krmná náhražka pro telata. Firma Laktos a.s. si je plně vědoma toho, že prosadit se a udržet značku je nelehký a dlouhodobý úkol, a proto mnoho investic jde do podpory prodeje, do oblasti marketingu a výstav.

V současné době firma Laktos a.s. také patří na českém zemědělském trhu k největším prodejcům krmiv pro hospodářská zvířata. Dobrých a dlouhodobých vztahů se zemědělskými podniky využívá společnost i v plnění dalšího úkolu, kterým je prodej obilí v rámci zemí EU. Možnosti nákupu a prodeje obilí nejenom v České republice ale i na Slovensku a Rumunsku je novou oblastí aktivit Laktosu a.s.


Společnost Laktos a.s. je vysoce dynamický a úspěšný obchodní subjekt na českém podnikatelském poli. Své aktivity rozšiřuje v současné době nejenom v oblasti mlékárenství, ale svoji činnost a plány zaměřuje i v jiných oblastech potravinářství. Působení firmy na trhu je podpořeno dlouhodobě dobrou pověstí, spolehlivostí a zkušenostmi nejenom v obchodu ale i v oboru výroby.

Aktuality

Výstavba nové výrobny

obrázek
V dubnu 2016 zahájil Laktos, a.s. výstavbu vč. pořízení moderních technologií na porcování sýrů. Výrobna bude postavena na vlastním, nově pořízeném pozemku v obci Krásná Hora nad Vltavou v okresu Příbram.

Sběratel etiket

ČESKÁ CHUŤOVKA 2013 - OCENĚNÍ NAŠICH VÝROBKŮ RADLÍK

obrázek
Soutěž Dobrý tuzemský potravinářský výrobek "Česká chuťovka" pomáhá spotřebitelům objevit chutné české potraviny. Výrobcům naopak pomáhá proniknout s výrobky, které splňují vysoké chuťové parametry, ke spotřebitelům.
LAKTOS a.s. ©, Nová Cesta 17, Prague 4, 140 00, Te.: +420 220 407 111 VAT: CZ 264 60 726
HOME Laktos
LAKOTS EN

Created by © 2009 - 2016 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek
Spolupráce: webdesign