Mlékárenská VÝROBA

Společnost Laktos, a.s. disponuje dvěma výrobními závody v Krásné Hoře nad Vltavou, okres Příbram. Jeden z nich se nachází na náměstí obce (č.p. 125) a je zaměřen zejména na výrobu tavených a čerstvých sýrů, smetanových krémů a specialit. Výrobní závod prošel v roce 2018 rekonstrukcí, přičemž byla pořízena moderní zařízení na výrobu tavených a termizovaných mlékárenských výrobků.

Druhý výrobní závod se nachází na okraji obce v blízkosti zemědělského družstva (č.p.279) a je rozdělen na dvě výrobní části. V jedné z nich se nachází porcovna sýrů, kde se vyrábí především plátky, bločky a strouhané sýry. Tato část byla vybudována v roce 2017. Druhou výrobní část tvoří mlékárna, která byla otevřena na začátku roku 2018. Zde se vyrábí zejména Allami – sýr na grilování typu Halloumi. Jedná se o unikátní produkt na trhu s mléčnými výrobky. Nadstandardní kvalita výrobku je dána technologií výroby, která je jediná v České republice, a značným podílem ruční práce.

 

Hlavní důraz ve výrobě je kladen na kvalitu použitých surovin, dodržování hygienických norem a prvotřídní jakost výrobků. Výrobky společnosti Laktos, a.s. jsou pravidelně oceňovány za kvalitu a obaly významnými tuzemskými cenami. Například Allami byl v srpnu 2018 oceněn značkou kvality KLASA.

V roce 2021 byl realizován tento projekt modernizace mlékárny LAKTOS a.s..